Malo je nedostajalo da Marko Grujić bude apsolutni heroj u Berlinu, ali je posle meča u Frankfurtu ostao samo najzaslužniji igrač za to što je Herta prekinuli niz od četiri poraza. U mini srpskom derbiju 14. kola Bundeslige, koju prenosi “Eurosport”, Ajntraht i Herta su odigrali fantastičan meč, koji je završen bez pobednika – 2:2 (0:1).

Imaće za čime da žale Jirgen Klinsman i svi kojima je Herta pri srcu. Vođeni, večaras sjanim, Grujićem (asistencija i gol) fudbaleri Herte su imali tri boda u rukama (0:2 u 65. minutu), ali su na kraju morali da se zadovolje samo jednim, koji bi, ipak, mogao da bude dobar vetar u leđa za beg iz opasne zone.

Herta je povela golom Lukebakija posle pola sata igre, da bi devet minuta kasnije domaćinu poništen prvi pogodak, posle konsultacija sa VAR sobom, zbog faula Filipa Kostića.

Kada je u 65. minutu Grujić duplirao prednost gostiju činilo se da će Berlinci bez mnogo drame privesti meč kraju, ali je posle samo 120 sekundi neizvesnost u duel vratio Hinterger.

Bio je to signal fudbalerima Ajntrahta da krenu svim silama ka golu rivala, kojem su zatresli mrežu u 71. minutu, ali im je pogodak još jednom poništen zbog prekršaja.

Nisu se predavali domaći fudbaleri, pritiskali su odbranu rivala, koji se grčevito branio, i nije uspeo da se odbrani, pošto je Rode u 86. minutu, doneo, prema svemu viđenom, zaslužen bod ekipi iz Frankfurta.

Marko Grujić u dresu Herte i Filip Kostić u ekipi Ajntrahta odigrali su ceo meč, dok je Dejan Joveljić u igru ušao u 84. minutu.