M. Bl.

25. 10. 2015. u 19:21

Партизан пропустио шансу у Лучанима

Stefan Babović

Aktuelni šampion države primio gol u završnici meča sa Mladosti za 2:2 (1:0), a Šaponjić u 3. minutu nadoknade nije iskoristio priliku

SIJASET propuštenih prilika, preokret u nastavku i na kraju samo bod. "Ukleta" družina iz Humske je nastavila sa prosipanjem bodova na domaćoj sceni i u meču koji je po većini fudbalskih rezona morala da dobije. Partizan je stvarao šanse, uz mnogo muka 1:0 pretvorio u 1:2, ali je Gavrić minut pre kraja doneo veliku radost domaćinu - 2:2 (1:0).

Već u 10. minutu prekinut je neverovatan niz Lučanaca od tri uzastopna meča na kojima nisu uspeli ni da postignu, ni da prime gol. U istom trenutku pala je i druga statistička "anomalija", pošto je Mladost posle više od dva meseca uspela da obraduje svoje pristalice (poslednji put se to dogodilo protiv Borca 16. avgusta - 1:1) na domaćem terenu. Sve zasluge za to što je izbegnuta još jedna fudbalska uspavanka ekipe Neška Milovanovića pripadaju Milošu Lepoviću. On je najpre pokušao sa 16 metara, Živković je kratko odbio loptu, a prazninu pred golom crno-belih je iskoristio isti igrač i sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

Početak utakmice na koji su se fudbaleri aktuelnog šampiona već navikli u Superligi, za razliku od nekih prethodnih mečeva, nije "ubio" volju gostima, naprotiv. Stevanović i Grbić su, u odsustvu Andrije Živkovića, predstavljali konstantnu opasnost po bokovima, Babović je delio pravovremene pasove, što je unosilo konstantne nemire u redove Lučanaca koji su se opredelili da defanzivom brane stečenu prednost. Već u 14. minutu viđeno izjednačenje je na gol liniji sprečio Živanović posle pokušaja Lukića glavom. U kom smeru će ići utakmica moglo je da se nasluti i posle prečke Petrovića u narednom napadu, kao i još nekoliko dobrih akcija gostiju zaustavljenih u poslednjoj fazi napada.

Igra "viktorije" pred Krznarićevim golom dala je rezultat u 49. minutu, kada je Subićev centaršut Božinov glavom sa peterca spustio do stative, a na odbitak je majstorski reagovao Babović i levom nogom pogodio dalji ugao gola Lučanaca. Kada je Grbić deset minuta pre kraja "naplatio" brojne prethodne promašaje svojih saigrača, postigavši gol praktično iz mrtvog ugla, činilo se da domaćin neće imati snage da se vrati u utakmicu.

Ipak, novo posrtanje "valjka" najavio je Živanović promašenim zicerom u 87. minutu, a nedugo zatim je Gavrić kaznio prerano slavlje gostiju prizemnim šutem iz slobodnog udarca. Prethodno je i Jovanović u 75. minutu mogao da donese veliku radost domaćinu.

Šaponjić je promašenim zicerom u trećem minutu nadoknade samo stavio so na rane pristalica crno-belih...

MLADOST - PARTIZAN 2:2 (1:0)

STRELCI: Lepović u 10. i Gavrić u 90. za Mladost, a Babović u 49. i Grbić u 80. minutu za Partizan. Stadion Mladosti. Gledalaca: 2.000. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija) .

MLADOST: Krznarić 7,5 - Kitanovski 6(od 73. Đoković -), Živanović 7, Golemić 6,5, Lazevski 6,5 - Gavrić 7, Stanojević 6,5, Lepović 7- Milosavljević 6, Jovanović 7(od 86. Bajić -), Pešić 6,5.

PARTIZAN: Ž. Živković 6 - Vulićević 6,5, Ostojić 6, Dornelaš 6, Subić 6,5 - Petrović 6, Lukić 6,5(od 71. Ninković ) - Babović 7, Grbić 7(od 90. Šaponjić -), Stevanović 6,5- Božinov 6 (od 61. Oumaru 6).

Igrač utakmice: Nemanja Krznarić (Mladost)