Tragičar Sautemptona je Dušan Tadić. Srpski reprezentativac je u 60. minutu propustio da realizuje jedanaesterac. Tačnije, golman Barnlija Hiton je pročitao njegovu nameru i odbranio penal. Svega 13 minuta kasnije su "Svetci" kažnjeni kada je Barns postigao pogodak i doneo svom timu pobedu i beg iz zone ispadanja.
Trku za titulu su nastavili Mančester Siti i Čelsi. Pobedu "građanima" nad Lesterom je doneo Frenk Lampard golom u 40. minutu, dok su "plavci" bili nešto ubedljiviji protiv Hala rezultatom 2:0. Strelci su bili Eden Azar u sedmom minutu i Dijego Košta u 68. Što se ostalih srpskih reprezentativaca tiče, Aleksandar Kolarov je meč Sitija presedeo na klupi, dok su Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali celih 90 minuta za Čelsi.
Arsenal je bez većih problema savladao Njukasl sa 4:1. Po dva gola su postigli Olivije Žiru i Santi Kazorla.