STOJAKOVIĆ O "AFERI MAURICIJUS": "Nadležni organi moraju da razreše ovo sa velikim zanimanjem - da se zna o čemu se radi!"
U VEČERAŠNjEM specijalnom izdanju Nacionalnog dnevnika na televiziji "Pink" govorilo se o aferi Mauricijus i ekskluzivnim saznanjima o Đilasovim računima na Mauricijusu i u Švajcarskoj, do kojih su došle "Večernje novosti".
Foto: Printscreen
Gosti u studiju bili su ministar finansija Siniša Mali, Dušan Stojaković, urednik ekonomije "Večernjih novosti" i Željko Radovanović iz Uprave za sprečavanje pranja novca.
Foto: Printsreen/Pink
- Mislim da nadležni organi moraju to da razreše sa velikim zanimanjem, da se zna o čemu se radi. Neverovatno je da neko ko je obavljao neku funkciju i postoji sumnja da je ostvario neku dobit, da ne bude sankcionisan - rekao je Dušan Stojaković, urednik ekonomije "Večernjih novosti".
Siniša Mali je tokom emisije ocenio da je reč o velikom novcu i da ovo nisu jedini računi koji postoje.
Foto: Printsreen/Pink
- Reč je o velikom iznosu novcu, a postoji na desetine računa u preko 15 zemalja sveta. Ovakvu hobotnicu pravi samo neko ko hoće da nešto sakrije i reč je o ogromnom novcu koji je neko zaradio, oteo dok je bio na vlasti. U to vreme je novac iznesen i stajao je van domašaja naše zemlje - krekao je Mali.
Mali je pokazao i papire do kojih su došle "Večernje novosti", a koji potvrđuju koliko miliona evra Đilas ima na Mauricijusu.
Danima nas, kaže Mali, Đilas ubeđuje da nema račun na Mauricijusu, a sada se pokazalo da ih ima dva i to sa preko 5,7 miliona evra.
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (11)