POSLE POTVRĐIVANJA OPTUŽNICE: Sud pozvao Tačijeve žrtve da se prijave
POSLE potvrđivanja optužnice protiv Hašima Tačija, Kadirja Veseljija, Redžepa Seljimija i Jakupa Krasnićija , žrtve krivičnih dela iz optužnice mogu da se prijave da učestvuju u sudskom postupku ukoliko mogu da pokažu da su pretrpele štetu, uključujući fizičku, duševnu ili materijalnu štetu kao direktan rezultat krivičnih dela iz potvrđene optužnice.
Hašim Tači / Foto AP
Ovo je između ostalog navedeno u saopštenju Specializovanih veća u Hagu posle podizanja optužnice protiv pomenutih pripandika bivše “OVK” .
-Glas žrtava je neophodan radi ostvarivanja pravde.Posredstvom svog zastupnika, žrtve koje učestvuju u posupku mogu da ostvare prava koja su im data prema našim merodavnim propisima i da se postaraju da se njihov glas čuje pred nadležnim sudijama-istakla je predsednica Specijalizovanih veća Kosova, Ekatarina Trendafilova.
U večerašnjem saopštenju za javnost dodaje se da će žrtve koje učestuju u postupcima pred Specijalizovanim većima Kosova obrazovati jendu ili više grupa,Svaka od ovih grupa učestovaće u postupku posredstvom advokata koji ima ulogu zastupnika žrtava. Zastupnik žrtava, dodaje se dalje u pomenutom saopštenju za javnost, postupa pred nadležnim panelom a tokom postupka redovno obaveštava žrtve o odvijanju postupka.
Inače, bivši lideri “OVK” Hašim tači, Kadri Veselji i redžep Seljimi otputovali su danas u Hag jendim avionom i sva trojica treba da se pojave pred Specijalnimsudom pred kojim su optuženi za ratne zločine i zločin protiv čovečnosti.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (1)