EK USVAJA PAKET PROŠIRENJA Danas izveštaj o napretku Srbije

EVROPSKA komisija usvojiće Paket proširenja, koji uključuje izveštaj o napretku Srbije za 2020. godinu, kao i Ekonomsko investicioni plan za Zapadni Balkan na sastanku komesara koji počinje u 13 časova, saznaje Tanjug u Briselu.

ЕК УСВАЈА ПАКЕТ ПРОШИРЕЊА Данас извештај о напретку Србије

Foto: Tanjug

Portparol Komisije Erik Mamer je potvrdio da će se sastanak komesara održati ”kako je planirano”, bez obzira na samoizolaciju predsednice EK Ursule fon der Lajen zbog poštovanja mera protiv COVID19.

Izveštaj o Srbiji i Ekonomsko investicioni plan biće zvanično objavljeni nakon 15 časova, kada je planirano obraćanje komesara za proširenje Olivera Varhejija u Spoljnopolitičkom odboru Evropskog parlamenta.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

MANJE PAPIRA, VIŠE ELEKTRONSKIH USLUGA: Rezultati projekta „eUprava za sve“