OBOGATIO SE NA BLOKADAMA: Jaćimović uzeo 900 hiljada evra za dva dana (VIDEO)
Auto-prevoznik Milomir Jaćimović, poznat po svojim stalnim optužbama protiv Srpske napredne stranke (SNS) za navodno nasilje i sabotaže tokom blokada, još jednom je pokazao da iza javnih protesta stoji lična korist.
Foto: Printscreen
Jaćimović je iskoristio haos blokada da se obogati — i to rekordnom brzinom.
On je snimljen telefonski kako sam priznaje da je od donacija, navodno namenjenih podršci blokaderima, dobio čak 900.000 evra za svega dva i po dana dok je bio u pritvoru. U telefonskom razgovoru koji je sniman, Jaćimović se hvali da je od građana i međunarodnih donatora primio 41.800.000 dinara, 91.000 dolara i uplatu iz Amerike, što ukupno dostiže oko 900.000 evra.
„Jel znaš šta će narod da im uradi? Ja sam druže dobio donacija za dva i po dana, skoro 900.000 evra. Dobio sam što sam dobio u parama, sad ću ti reći, ja to ne krijem, ja to javno kažem“, govori Jaćimović na snimku.
Ova situacija jasno pokazuje da iza blokaderskih protesta često stoje lični interesi i ogromna finansijska korist, dok obični građani trpe blokade i prekide u svakodnevnom životu. Umesto iskrene borbe za prava i pravdu, Jaćimović koristi situaciju da se bogati, dok se narod nalazi na udaru komplikacija i ekonomskih gubitaka.
Dok se blokade predstavljaju kao „borba za pravdu“, stvarnost je da pojedinci poput Jaćimovića manipulišu situacijom i pretvaraju haos u ličnu dobit. Jasno je da pravi gubitnici nisu oni koji protestuju, već obični građani koji snose posledice i čekaju da se neko konačno odgovara za ovakve zloupotrebe.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)