CZDS I FSM NA NAJVEĆOJ DESNIČARSKOJ PARADI NA SVETU – CPAC BUDIMPEŠTA: Doba patriota je stiglo! (FOTO/VIDEO)
Pod sloganom „Doba patriota je stiglo“, danas je u glavnom gradu Mađarske svečano otvoren četvrti po redu CPAC Hungary, najveći skup konzervativnih i desničarskih lidera iz celog sveta. Ovaj događaj ponovo je okupio političare, intelektualce i aktiviste koji se zalažu za suverenitet, tradicionalne vrednosti i borbu protiv globalizma.
Foto: Centar za društvenu stabilnost
Gostima ovogodišnje konferencije dobrodošlicu je uputio mađarski premijer Viktor Orban, koji je izjavio da je prošle godine na istom događaju predvideo Trampovu pobedu.
Orban je dodao i to da je Trampov povratak doneo „civilizacijsku promenu“ i „vratio nadu svetu“, a njegoce reči naišle su na odobravanje okupljenih predstavnika američkog i evropskog konzervativnog pokreta.
Foto: Centar za društvenu stabilnost
CPAC Hungary je postao centralno mesto okupljanja međunarodne desnice, a ovogodišnji skup dolazi u trenutku kada su, kako organizatori navode, „snage suvereniteta, slobode i mira na pragu formiranja većine“.
Foto: Centar za društvenu stabilnost
U manifestu koji su potpisali predsednik CPAC fondacije Met Šlap i direktor Centra za osnovna prava Mikloš Szantho, ističe se potreba za povratkom zapadnih društava korenima: Bogu, domovini i porodici.
Među učesnicima događaja našli su se i predstavnici Centra za društvenu stabilnost i Fondacije Svetozar Miletić iz Novog Sada, koji su pozvani kao deo šireg konzervativnog fronta u Evropi. Njihovo prisustvo simbolizuje sve jače povezivanje srpskih patriotskih organizacija sa međunarodnim konzervativnim pokretom.
Događaj traje dva dana, 29. i 30. maja, a očekuje se prisustvo više od 3.000 učesnika iz preko 20 zemalja. CPAC Hungary 2025 prema rečima svojih organizatora ima za cilj da postane „centar pokreta za obnovu Zapada“ i da dodatno učvrsti veze između američkih i evropskih konzervativnih snaga.
(NS uživo)
Preporučujemo
VUČIĆ U NIŠU: Predsednik obilazi kasarnu Mija Stanimirović - u toku sastanak (VIDEO)
12. 12. 2025. u 07:04 >> 08:29
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)