JEZIVO: Profesorka Univerziteta u Nišu, Irena LJubomirović preti da će političke neistomišljenike juriti do Naisa (FOTO)
ČLANICA Senata Univerziteta u Nišu i profesorka Filozofskog fakulteta dr Irena Ljubomirović otvoreno preti nasiljem političkim neistomišljenicima.
Foto: Printscreen
Ona je na društvenoj mreži Fejsbuk ostavila poruku predsednici Narodne skupštine Republike Srbije, premijeru u ostavci i pristalicama vladajuće stranke u kojoj se između ostalog navodi: "I šta ste očekivali da ćemo da vam raširimo crveni tepih? Kako da ne. Dalje od Niša. Naprednjaci ovde nisu dobrodošli i ne pokušavajte više da se sakupljate i sastančite ovde jer sledeći put ćemo vas juriti do Naisa".
Foto: Printscreen
Kada je prethodne sedmice u Nišu počinjeno nasilje nad građanima koji su se okupili da u Oficirskom domu razgovaraju sa predsednicom Narodne skupštine Anom Brnabić i premijerom Milošem Vučevićem profesorka Ljubomirović viđena je u masi blokadera koji su jajima, flašama i kamenicama nasumično gađali ljude na ulicama Niša i sprovodili svojevrstan linč građana čiji se politički stavovi razlikuju od njihovih.
Podsetimo iste noći povređeno je više od deset lica, dvoje njih zadobilo je teške telesne povrede, a napadnut je i gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.
Ovakve skandalozne i jezive izjave profesorke Irene Ljubomirović koju su tokom protesta opozicije u Nišu šolakovi i antisrpski mediji pokušali da promovišu kao "nestranačku ličnost" dovoljno pokazuju da umešanost pojedinih univerzitetskih profesora u organizaciji "blokada", širenju mržnje i nasilja, sprovođenju obojene revolucije i rušenju ustavnog poretka Srbije.
Da li će nadležne institucije ali i etička tela Univerziteta u Nišu osuditi ovakvo neakademsko ponašanje i pozive na linč političkih neistomišnjenika od strane jednog univerzitetskog profesora ostaje da se vidi.
BONUS VIDEO:
Dok se Vučić bori za napredak, opozicija bi sve da zaustavi
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)