PRIPREMA SE VLADA BEZ KURTIJA Hamza: Razgovaramo sa svima, osim sa Samoopredeljenjem
KANDIDAT DPK za premijera Bedri Hamza saopštio je da je proces potvrđivanja rezultata za izbore 9. februara nepotrebno odugovlačen, i da se tako nešto ne bi trebalo ponoviti. Poručuje da lično nema barijera ni sa jednom političkom strankom ili političarem, dodajući da je voljan da razgovara sa svima, prenosi Kljan Kosova.
Foto: Profimedia
- Posle veoma uspešnog izbornog procesa na dan izbora, želeo bih da se zahvalim građanima Kosova na dostojanstvenom glasanju, bez problema. Tako da su iskoristili svoje pravo glasa i uveren sam da je ovo usluga zemlji, demokratiji i da je to za to - naveo je Hamza.
Hamza dodaje da je proces overe rezultata izbora bio predug i da je umanjio uspeh izbora.
- Međutim, proces do objavljivanja rezultata i njihove overe je nepotrebno odugovlačen, što je u određenoj meri umanjilo uspeh ovih izbora. Mislim da je to nešto što bi trebalo da nas zabrinjava i čime svakako treba da se pozabavimo i da se ni na koji način ne ponavlja u budućnosti - rekao je Hamza.
Hamza napominje da je da je protiv crvenih linija u pogledu saradnje sa drugim strankama na stvaranju novih institucija.
- Tokom predizborne kampanje, bio sam protiv crvenih linija. Ne volim ove crvene linije. Ne postoji prepreka nikakvoj političkoj stranci ili političaru. Spreman sam da razgovaram sa svima. Spreman sam da razgovaram sa DSK, Alijansom, Nismom i drugim subjektima - rekao je, ali i dodao da do sada nisu razgovarali sa Samoopredeljenjem.
(Kosovo online)
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)