ĐURIĆ ODGOVORILA ALEKSIĆU: "Licemerje ti je, očigledno, drugo ime"
POTPREDSEDNICA Glavnog odbora Srpske napredne stranke Nevena Đurić oglasila se povodom najnovijih izjava Miki Aleksića
Foto: SNS
- Miki Aleksić, u svom patetičnom i manipulativnom obraćanju, još jednom demonstrira ne samo elementarno nepoznavanje činjenica, već i neviđenu dozu licemerja i političkog oportunizma. Njegovi pokušaji da se predstavi kao zaštitnik naroda i moralna vertikala ne mogu sakriti istinu - čovek koji ne bira sredstva da dođe do vlasti, ne preza ni od zloupotrebe tragedija, ni od otvorenih laži.
Prvo: Ako, kako tvrdiš, "većinska Srbija ne podržava Aleksandra Vučića", zašto onda bežite od izbora? Hajde, Miki, hrabro i pošteno - zatražite izbore i suočite se sa voljom naroda. Narod je već dva puta jasno rekao šta misli, i to ubedljivo - Vučić je oba puta pobedio u prvom krugu predsedničkih izbora, dok su tvoje političke avanture ostale na margini. Izgleda da znaš da bi svaki izborni poraz bio samo još jedan u nizu vaših debakla, pa je jedini način da se dokopate vlasti neustavno rušenje demokratski izabrane vlasti na ulici.
Drugo: Tvoje "pozivanje" policije da "stane uz narod" nije ništa drugo nego tvoj pokvareni pokušaj da policija prestane da sprovodi zakon kako bi ti i tvoji blokaderi mogli neometano da parališete Beograd. I dok pozivaš policiju na neposlušnost, istovremeno daješ instrukcije studentima blokaderima kako da pod parolom "mirnog protesta" izazovu haos. Priča o vladavini prava iz tvojih usta zvuči kao loš vic - jer ono što vi radite nije ni legalno, ni legitimno.
I treće: Licemerje ti je, očigledno, drugo ime. Dok se zaklinješ u poštovanje žrtava, narod nije zaboravio kako si u jeku najveće nacionalne tragedije bez trunke empatije pekao roštilj u Nišu. To dovoljno govori o tvojoj moralnoj praznini i pravim motivima - nije ti stalo do žrtava, nije ti stalo do naroda, ni do studenata, stalo ti je samo do fotelje.
I na kraju, ne kriješ više ni svoje ambicije - otvoreno maštaš o tome da Srpska napredna stranka nestane i da ti postaneš ministar u nekoj izmišljenoj "prelaznoj vladi". Tvoje fantazije o vlasti ne mogu da sakriju realnost - narod te ne želi. Znaš to i sam, zato i ne smeš na izbore. Jer, Miki, kad bi se sada pitala "većinska Srbija" o kojoj pričaš, ti bi sasvim sigurno bio samo politička prošlost - navodi se u saopštenju
Preporučujemo
Đilas i Marinika kradu čak i lajkove na društvenim mrežama! (FOTO)
25. 02. 2025. u 19:21
JA SAM SVOJ ŽIVOT POSVETIO SRBIJI Vučić: "Najponosniji sam što sam predsednik Srbije"
12. 03. 2025. u 17:05
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)