U CRNINI SU ZBOG UKIDANJA USAID I NED, KRČE IM CREVA: Knežević za "Novosti" o snažnoj hajci "Vijesti" i repova Mila Đukanovića
MASOVNI patriotski skup u Sremskoj Mitrovici na Sretenje šokantno je delovao na takozvanu drugu familiju u Crnoj Gori i Šolakove medije, ali i repove bivšeg režima Mila Đukanovića.
Foto: DNP
Osim što mesecima podržavaju studentske proteste u Beogradu, sad su se upustili u gatanja šta će se desiti sa srpskim liderima u Crnoj Gori Andrijom Mandićem i Milanom Kneževićem ako padne vlast Aleksandra Vučića. U tome kao i obično prednjače podgoričke "Vijesti".
Tako njihovi sagovornici predviđaju da će Mandić i Knežević ostati bez značajnih resursa i podrške koje im zvanični Beograd pruža. Knežević, koji je lider Demokratske narodne partije i koji je u Mitrovici nadahnuto govorio, kaže za "Novosti" da ima puno razumevanje za "neartikulisani ropac ove družine".
- Oni su u dubokoj žalosti i crnini zbog USAID-a i NED-a čije ukidanje je dovelo do pražnjenja njihovih grantovskih korita. Tako da se posebno neću ni osvrtati na krčanje njihovih creva. Da sam svaki put odustao kad je neko zalajao i zakevtao na mene, ne bih iz kuće izlazio. Ali ako će njihovi grantopreški životi dobiti izvesniji smisao pominjanjem moje malenkosti, predlažem im da naprave vudu lutku s mojim likom i zabadaju igle do mile volje. Bolje i to nego igla u venu ili kokain u nos.
Vučićev krah najavljuje i jedan od vodećih igrača Šolaka i Đilasa u Crnoj Gori, Željko Ivanović iz "Vijesti":
- Vojvodina je Srbija, Kosovo je Srbija, Crna Gora je Srbija, Zeta je Srbija, zetski krap je srpski, a tek ukljeva, dok za ljolje ne mogu da tvrdim. Nešto slično ovome je u istorijskom govoru na parastosu aktuelnom beogradskom režimu u Sremu rekao Milan Knežević. Za koga odavno nijesmo čuli ali, evo, kad je Vučiću najpotrebnije, kad "broji sitno", kad mu oslobođeni građani širom zemlje pokazuju da im ga je dosta, da je vreme da izađe iz frižider - podrška stiže od Milana i Marka. Milačića a ne samo Kovačevića - napisao je Ivanović u svojoj kolumni.
Ne beži od dede Jeremije
KNEŽEVIĆ je odgovorio Ivanoviću na društvenoj mreži "Fejsbuk" uz muzičku pokrivalicu "Ja sam ja Jeremija" i fotografiju Željkovog dede koji se upravo zvao Jeremija. - Željko Ivanović čitav život beži od samog sebe. Njega užasava pomisao što je Srbin, a ne neki Hans, Džordž ili Žan-Pjer. I dok Žeks beži od sebe, nikako da shvati da ne može pobeći od dede Jeremije - napisao je Knežević. On je ranije objavio da je Željkov deda Jeremija Ivanović još davne 1986. sahranjen sa šajkačom na groblju u Guberevcu, opština Knić, šumadijskom okrugu.
Preporučujemo
"SRPSKI NAROD JE POKAZAO PUNU ODGOVORNOST" Petković: Opredelio se za Srpsku listu
30. 12. 2025. u 07:15
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)