VULIN NAKON ZABRANE PRELETA SRPSKOG AVIONA: Glupost u Vladi BiH je zarazna, sa Elmedina na Zukana
"KADA sam pomislio da niko neće biti glup kao Konaković koji mi zabrani da doletim u Bosnu i Hercegovinu ali ne može da zabrani da se dovezem u BiH, javio se Zukan Helez da Vladi Srbije zabrani da doleti vojnim vazduhoplovima na proslavu Dana Republike Srpske", izjavio je potpredsednik Vlade Republike Srbije i senator Republike Srpske Aleksandar Vulin povodom odluke Zukana Heleza da ne da saglasnost za prelet vojnog aviona ili helikoptera iz Srbije preko BiH u dane kada se obeležava Dan Republike Srpske.
Tanjug
"Srbija je država pa osim vojnih ima i civilne vazduhoplove. Mnogi od njih su učestvovali u spasavanju života i gašenju požara u Federaciji BiH prošlog leta. Malo je Zukana da bi Srbe sprečili da obeleže praznik svih Srba Dan Republike Srpske, baš kao što je odlučeno na Svesrpskom saboru. Nego, što nam zabranjujete kada ne možete da nam zabranite? Glupost u Vladi BiH je zarazna, sa Elmedina na Zukana", zaključio je Vulin.
Preporučujemo
PORTPAROL EVROPSKE KOMISIJE: Proces izbora naslednika Miroslava Lajčaka je u toku
07. 01. 2025. u 14:18
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (1)