VUČIĆ SA PREDSTAVNICOM SVETE LUCIJE: Upoznao sam sagovornicu sa mogućim posledicama eventualnog usvajanja rezolucije o Srebrenici (FOTO)
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa stalnom predstavnicom Svete Lucije Menisom Rambali.
Foto: Instagram printskrin/buducnostsrbijeav
- Odličan i otvoren razgovor sa stalnom predstavnicom Svete Lucije pri UN, zemlje sa kojom delimo vrednosti slobodarskog duha i borbe za pravo svih zemalja na istinu i samostalnost u odlučivanju.
Upoznao sam uvaženu sagovornicu sa mogućim posledicama eventualnog usvajanja rezolucije o Srebrenici, ukazavši na potencijalno aktiviranje brojnih sličnih inicijativa koje bi potekle od svih zemalja opterećenih teškim istorijskim nasleđem i sukobima.
Ponovio sam da ova vrsta rizičnog presedana vodi do politizacije i relativizacije istorijskih činjenica i neminovnog narušavanja svih iskrenih nastojanja da se održi mir i nastavi proces pomirenja među narodima i državama, za koji se Srbija beskompromisno zalaže u svim forumima - poručio je Vučić.
Preporučujemo
VUČIĆ ZA RTS IZ NjUJORKA: Ne isključujem da Grčka podrži rezoluciju (VIDEO)
21. 05. 2024. u 19:37 >> 19:49
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)