VULIN PORUČIO: Traže da priznamo Kosovo, napustimo Republiku Srpsku, uvedemo sankcije Rusiji, a samo ne traže oproštaj za našu ubijenu decu
ALEKSANDAR Vulin odao je poštu svim žrtvama agresije NATO pakta i položio venac kod spomenika "Večna vatra" povodom navršavanja 25 godine od početka NATO bombardovanja na SR Jugoslaviju i Srbiju.
Foto: Novosti
Obraćajući se okupljenima, Aleksandar Vulin je kazao da je ponosan na Srbiju koja pripada strani istine i slobode, te da Srbija neće zaboraviti i oprostiti zločin NATO pakta.
- Za male, za slobodne, pravde nema, zato danas mi govorimo, zato što su svi ostali ućutali. Zato što su ćutale i pre 25 godina, ali i danas, Ujedinjene nacije, Evropska unija, sve organizacije za zaštitu ljudskih prava. Zato što su oni ćutali, zato što još uvek ćute, mi danas govorimo, a govorimo istinu. Nismo mi romantično ubeđeni u to da je istina sama po sebi dovoljna, već smo izabrali da budemo na strani istine, pa čak i ako nije dovoljna i ne bismo je menjali za svu silu koja određuje današnji život - kazao je Aleksandar Vulin obraćajući se prisutnima ispred spomenika "Večna vatra".
Aleksandar Vulin je naglasio da su pre 25 godina pokušali da ubiju Srbiju, ali da su ubili međunarodno pravo.
- Pokušali su pre 25 godina da ubiju Srbiju, ubili su međunarodno pravo. Srbija je preživela, ali međunarodno pravo nije. I zato danas, u svetu u kome živimo i dalje je sila jedino objašnjenje i pravo samo po sebi. Bili smo sami pre 25 godina i sad stojimo uspravno i sad stojimo među slobodnim. Možda će neko naći snage da oprosti NATO paktu i onima koji su vodili bombardovanje Srbije, ali ja ne vidim zašto bismo im praštali. Ne vidim kajanje koje je uslov svakog praštanja. Od nas i tada i sada traže nezamislivo. Traže da priznamo Kosovo, traže da napustimo Republiku Srpsku, traže da uvedemo sankcije Rusiji, a samo ne traže oproštaj za našu ubijenu decu, samo ne traže oprost za zločin koji su počinili. Jedino što bismo mogli da im damo jeste prezir, ali ne i zaborav. I ono što traže i što su pod silom tražili 78 dana nisu dobili, pa neće ni sada. Na nama je da budemo slobodni kakvi su bili i oni pre nas, ne bili nas pamtila i slobodna pokoljenja koja će doći za nama. Ubijenima u NATO agresiji, večni pokoj i večna slava, a našoj Srbiji nada u život, jer mi smo pobedili, mi smo preživeli - poručio je Aleksandar Vulin koji je dobio gromoglasan aplauz.
Pre obraćanja, Aleksandar Vulin je zamolio da se minutom ćutanja oda pošta ubijenima u terorističkom napadu u Moskvi.
Vence su pored Aleksandra Vulina i delegacije Pokreta socijalista, položili i ambasadori Ruske Federacije i Kube.
Skup sećanja na ubijene u NATO paktu organizovali su Beogradski forum za svet ravnopravnih, Klub generala i admirala Srbije, Organizacija veterana ( SUBNOR Srbije) i Fond dijaspora za maticu.
BONUS VIDEO: I NOVI SAD PAMTI: Bakljadom odana počast žrtvama NATO agresije
Preporučujemo
PUTIN POVODOM 25. GODIŠNjICE NATO AGRESIJE: Ruski predsednik poslao snažnu poruku Srbima
24. 03. 2024. u 13:19
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)