ĐEDOVIĆ HANDANOVIĆ: Podržavam formiranje Narodnog pokreta za državu, bitno je da se udruže svi oni koji su se dokazali i pokazali

Novosti online

07. 03. 2024. u 16:30

MINISTAR rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da podržava formiranje Narodnog pokreta za državu, kao i da je za državu veoma bitno da se udruže svi oni koji su postigli određena profesionlana dostignuća, bilo da je reč o biznisu, kulturi ili sportu.

ЂЕДОВИЋ ХАНДАНОВИЋ: Подржавам формирање Народног покрета за државу, битно је да се удруже сви они који су се доказали и показали

Foto: Novosti

"Bitno je da se udruže svi oni koji su se dokazali i pokazali, koji mogu da pomognu svojoj državi da raste i da se razvija i koji vole svoju zemlju", rekla je ona.

Kako je navela, nalazimo se u jednom izazovnom geopolitičkom momentu.

"I kada je u pitanju Kosovo i Metohija i kada su u pitanju geopolitičke tenzije i sukobi, bilo da je reč o ratu u Ukrajini ili na Bliskom istoku, ili o izborima u Americi", kazala je Đedović Handanović.

Istakla je da je bitno da se oko ključnih pitanja udružimo.

"Ja i sebe vidim kao nekog ko je, bez obzira što nisam član nijedne političke stranke, pristupio Vladi u želji da doprinesem razvoju svoje zemlje i zahvalna sam predsedniku, kolegama i premijerki što su mi dali poverenje", rekla je Đedović Handanović.

Dodala je da su zajedno uradili mnogo toga za 18 meseci.

"Od reformi u energetskom sektoru, reformi energetskih preduzeća, od zakonskog regulativnog okvira za obnovljive izvore energije, prvi aukcija koje smo sproveli do završetka važnih infrastrukturnih projekata i gasne interkonekcije između Srbije i Bugarske", rekla je ona.

Pokret može da nas zbliži i omogući da zajedno radimo na razvoju zemlje, poručila je.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)