NEMUŠTI JEZIK EULEKS-a KAO ODGOVOR NA ZAHTEV BEOGRADA: "Nemamo mandat"
MISIJA Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (EULEKS) saopštila je danas da oni nemaju izvršni mandat da sprovode istragu u Banjskoj na Kosovu i Metohiji, piše "Pavlović tudej".
Foto: AP
Kao odgovor na zahtev direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petra Petkovića, povodom utvrđivanja okolnosti smrti tri osobe srpske nacionalnosti u Banjskoj, u kojem je on zatražio da se omogući da obdukciji tela u Prištini prisustvuje i nezavisni tim međunarodnih eksperata sudske medicine, u okviru kojeg bi bio i najmanje jedan ekspert kojeg delegira srpska strana, EULEKS je izdao saopštenje za "Pavlović tudej", u kojem govori o svojoj ulozi i mandatu u tom pitanju.
- Euleks nema izvršni mandat da vodi istrage - rekao je portparol misije EULEKS-a na KiM.
Foto: Novosti
Portparol je naglasio da su aktivnosti Euleksa sprovedene u skladu sa njegovim mandatom i u okviru ograničenja koja diktira aktuelna bezbednosna situacija.
- U skladu sa svojim mandatom i u granicama koje je dozvoljavala tadašnja bezbednosna situacija, Euleks je pažljivo pratio bezbednosna dešavanja tokom čitave operacije (tzv.) Kosovske policije, ostajući sve vreme u bliskoj koordinaciji sa policijom i KFOR-om - naveo je portparol.
- Misija je takođe pratila i nastavlja da prati aktivnosti kosovskih vlasti u vezi sa napadom, kao što su istrage, zaplene i pretresi - zaključio je on.
Preporučujemo
"SMRT JE DOŠLA PO SVOJE" Sramna izjava Veselinovića o Srbima ubijenim na Kosmetu
28. 09. 2023. u 19:49
"NOVOSTI" OTKRIVAJU: Ovo je dokument koji je Beograd uputio Euleksu
28. 09. 2023. u 14:02
ZNA SE ŠTA JE NAMERA PREMA SRBIMA Vučić: EULEKS zadržan od strane Prištine
27. 09. 2023. u 21:25
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (2)