STEJT DEPARTMENT UKORIO KURTIJA: Poslednje akcije u Severnoj Mitrovici nisu koordinisane sa međunarodnom zajednicom
PREMIJER privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti suočava se sa međunarodnom reakcijom pošto Stejt department osuđuje nekoordinisane akcije u Severnoj Mitrovici, što je izazvalo tenzije u regionu, prenosi portal Pavlović tudej.
Foto AP
U nedavnom razvoju događaja, Stejt department je izrekao oštar ukor tzv. kosovskom premijeru Aljbinu Kurtiju za ono što smatraju „nekoordinisanim akcijama u severnoj Mitrovici“.
Najnovije akcije, tvrde oni, suprotne su njihovim zahtevima da se izbegne eskalacija tenzija u nestabilnom regionu.
Portparol Stejt departmenta je u razgovoru za Pavlović tudej izjavio da poslednje akcije u Severnoj Mitrovici nisu koordinisane sa međunarodnom zajednicom.
- Svesni smo da je opštinska vlast Severne Mitrovice donela odluku da zahteva od zaposlenih u nekoliko kancelarija vlade Srbije da napuste zgradu u kojoj su radili. Smatramo ove akcije, koje nisu koordinisane sa međunarodnom zajednicom, kao nesaglasne sa našim zahtevima da se izbegnu akcije koje bi mogle da eskaliraju tenzije ili se percipiraju kao eskalirajuće - rekao je portparol Stejt departmenta za ovaj portal.
Bajdenova administracija je dosledno pozivala tzv. Kosovo, uključujući njegove gradonačelnike u severnim opštinama, da budu uzdržani i da se uzdrže od preduzimanja bilo kakvih radnji koje bi mogle da povećaju tenzije ili se smatraju provokativnim.
Stejt department je naglasio da ove akcije tzv. kosovskih vlasti nisu koordinisane sa međunarodnom zajednicom i da su u suprotnosti sa njihovim konkretnim zahtevima da se spreče eskalacije.
Stejt department nastavlja da naglašava važnost diplomatskog dijaloga u rešavanju sporova između Beograda i Prištine kroz dijalog uz posredovanje EU.
BONUS VIDEO: Kurtijeva policija bez oznaka maltreteira Srbe u Kosovskoj Mitrovici
Preporučujemo
KURTIJEV LOV NA SRBE SE NASTAVLjA: Uhapšen Aleksandar Alagić na Bistričkom mostu
31. 08. 2023. u 18:04
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)