VANREDNO OBRAĆANJE GENERALA MOJSILOVIĆA: Obavestio sam komandanta Kfora - tražimo hitne mere kako bi se zaštitio srpski narod na KiM (VIDEO)
NAČELNIK Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović obratio se naciji povodom situacije na Kosovu i Metohiji.
Foto: Tanjug/Sava Rafovanović
- Želim da vas obavestim da je srpski narod na Kosovu i Metohiji izložen strašnom pogromu od strane prištinskog režima Aljbina Kurtija. Srbi su svakodnevno meta Aljbina Kurtija. Njihova jedina krivica je u tome što imaju srpska imena i prezimena, i verovatno što ne žele da napuste svoje ognjište. Teror koji provodi Kurtijev režim više ni fizički ne može da se podnese.
- U skladu sa svim činjenicama, a i zbog korektne i profesionalne saradnje koju imamo, ja sam obavestio komandanta KFORA da sa velikom zebnjom pratimo događaje i zahtevamo preduzimanje hitnih mera u zaštiti srpskog naroda i prava na njegov opstanak. Ovo je naša molba jedinicama KFORA, celom KFORU i drugim međunarodnim bezbedonosnim institucijama na Kosovu i Metohiji.
- Vojska Srbije je ispunjavala i ispunjava sve svoje međunarodne pavne obaveze koje proizilaze iz Rezolucije Ujedinjenih nacija 1244, vojno-tehničkog sporazuma i svih privremenih procedura, za rad i režim rada duž administrativne linije. Ali je danas jasno da međunarodna zajednica ne ispunjava svoje. Vojska Srbije, u skladu sa Ustavom Republike Srbije i Poveljom Ujedinjenih nacija, ukoliko dobije naređenje od vrhovonog komandanta, sve svoje zadatke u odnosu na ukupnu bezbednosnu krizu, izvršiće u potpunosti. Živela Srbija - rekao je on.
Preporučujemo
"PLAŠIM SE DA JE SVE OTIŠLO PREDALEKO" Vučić: Ne vidim ključ za rešenje situacije
22. 06. 2023. u 19:30
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (197)