SIMIĆ PORUČIO: "Vučićeva politika garantuje budućnost i opstanak Srba na KiM"
POTPREDSEDNIK Srpske liste Igor Simić izjavio je, nakon što je Skupština Srbije usvojila Izveštaj o Kosovu i Metohiji, da su Srbi sa Kosmeta, koji su sednicu pratili sa galerije parlamenta, mogli ponovo da čuju da su jedino predsednik Aleksandar Vučić i politika koju on zastupa, politka budućnosti, opstanka i ostanka Srba na Kosmetu.
Foto: Tanjug
- Nažalost, oni koji su danas u opoziciji, a nadam se da nikada neće doći u poziciju, da odlučuju o Srbiji i srpskom narodu na KiM, nisu dali nijedan konstruktivan predlog, na jedan faktografski izveštaj Kancelarije za KiM, o sijaset projekta koji su sprovedeni i sprovode se na KiM, unapređuju ekonomski položaj srpskog naroda, ali i uslove u kojima Srbi žive severno i južno od Ibra - rekao je Simić posle sednice parlamenta.
Kako je rekao, opozicija je imala samo reči kritike, i to „u smislu laži“, a ne konstruktivne kritike, kako bi se nešto na KiM poboljšalo i unapredilo na korist Srba.
- Još jednom su Srbi na KiM razumeli sve poruke, jer smo dovoljno politički pismeni da shvatimo da jedino politika predsednika Aleksandra Vučića, mir, sigurnost i stabilnost za Srbe na KiM, znači ono šta možemo da očekujemo u budućem periodu - rekao je Simić.
On je naveo da će se sva ekonomska ulaganja, značajna za Srbe u južnoj pokrajini, nastaviti.
- A oni neodgovorni pojedinci, koji zastupaju neke tuđe interese, i koji su probali lažima, uvredama i klevetama na račun srpskog naroda i predsednika, ne smeju nikada da dođu u poziciju da odlučuju o srpskom narodu - rekao je Simić.
Prema njegovim rečima, tokom rasprave se još jednom videlo da svi koji iskreno žele da se bore za KiM i Srbe na Kosovu i Metohiji stoje iza predsednika Vučića.
Tu, istakao je, nema nikakvih podela, već samo puno jedinstvo onih koji su svesni trenutka u kojem se nalazimo i svesni toga da je borba teška, ali da od nje ne možemo da odustanemo.
- Na čelu te borbe, onaj koji trpi najviše udaraca je predsednik Aleksandar Vučić i to Srbi sa KiM dobro znaju, i ocenjuju najvišom ocenom na izborima na kojima Aleksandar Vučić pobeđuje - rekao je Simić.
BONUS VIDEO:
VUČIĆ KOVAČEVIĆU: Pričate o izdajnicima a u vreme vaše stranke je Kosovo proglasilo nezavisnost
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (12)