VUČIĆ UPUTIO PISMO SAUČEŠĆA ĐINPINGU: Vest o tragediji nas je ožalostila, naše misli su uz kineski narod
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić uputio je pismo saučešća predsedniku Narodne Republike Kine Si Đinpingu povodom pada putničkog aviona na jugu Kine.
Foto: Tanjug
- Vest o tragediji nas je veoma ožalostila i u ovim teškim trenucima naše misli su uz kineski narod, za koji nas veže čvrsto prijateljstvo.
- Molim Vas da izraze saosećanja prenesete porodicama stradalih putnika i članova posade. Iako sam uveren da će rukovodstvo Kine pružiti pomoć onima koji su u nesreći izgubili svoje najmilije, njihovi prijatelji iz Srbije upućuju im podršku da nađu snagu da se suoče sa nenadoknadivim gubitkom - navodi se u pismu saučešća Vučića, saopštila je pres-služba predsednika.
BONUS VIDEO - ŽESTOKE BORBE U MARIUPOLjU: Grad u plamenu nakon što je Kijev odbio ruski ultimatum
Preporučujemo
TRENUTAK KADA JE PAO AVION PUN PUTNIKA: Stravičan snimak iz Kine (VIDEO)
21. 03. 2022. u 12:16
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (13)