RUSIJA TRAŽI NEZAVISNU MEDICINSKU ESKPERTIZU RATKA MLADIĆA: Moskva ima jako loše informacije o generalovom zdravlju
RUSIJA snažno insistira na celovitom i nezavisnom lekarskom pregledu generala Ratka Mladića kako bi se utvrdilo da li je bivši vrhovni komandat Vojske RS zadržao svoje kognitivne sposobnosti (funkcije mozga), rekao je zamenik stalnog ruskog predstavnika u Ujedinjenim nacijama Genadij Kuzmin.
Foto: EPA/Depositphotos
„Rusija pridaje važan značaj osiguranju prava za lica koja su u zatvoru, uključujući i pravo na medicinsku pomoć. Savet bezbednosti UN je u rezoluciji 2529 prošle godine izneo svoj stav o tome“, rekao je zamenik ruskog ambasadora u UN Genadij Kuzmin na sednici SB.
On je naveo da je do Rusije došla informacija o nezadovoljavajućem zdravstvenom stanju Mladića, uključujući i njegovu rehabilitaciju posle operacije.
- Potpuni, nezavisni medicinski pregled, pa i o stanju njegovih kognitivnih sposobosti nije bio sproveden. Izričito zahtevamo da se takav pregled obavi - naveo je Kuzmin.
Prema njegovoj oceni, Haški tribunal nije postao „institut za pomirenje u različitom balkanskom društvu“, a uzrok tome je „deficit pravičnosti u donošenju odluka, napadi na jednu stranu konflikta ne pravnim, već političkim sredstvima i prećutkivanje grehova drugih“.
(Agencija)
Preporučujemo
RATKO MLADIĆ IMA JEDNU NADU: Šešelj o potezu generalove odbrane koji može sve promeniti
08. 06. 2021. u 17:18
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (2)