Amerika pred kolapsom: Novih 2.347 žrtava korone u poslednja 24 časa
16. 04. 2020. u 00:29
Broj preminulih u SAD porastao je za 2.347 na ukupno 28.394, dok je zaraženih više za 27.511 i ukupno ih je 641.397
Foto: Ilustracija
Guverener države Njujork Endru Kuomo izjavio je danas da su prethodnog dana preminule 752 osobe, što je blagi pad u odnosu na dan pre, ali je i dalje to veliki broj, iako je broj hospitalizovanih u padu, preneo je Rojters.
"Moramo izgraditi most ka ponovnom otvaranju ekonomije", rekao je Kuomo na konferenciji za novinare.
Direktor Američkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti Robert Redfild izjavio je da je Agencija spremna da pomogne državama koje se nalaze u procesu ukidanja ograničenja kako bi se kontrolisalo širenje virusa.
"Postoje brojne države, 19-20 država, koje su imale ograničen uticaj", rekao je Redfild u intervjuu za emisiju "Dobro jutro, Ameriko" na TV ABC i dodao da će Agencija pomoći guvernerima koji osećaju da su spremni da se države ponovo otvore.
Države i lokalne vlade su izdale naređenja o ostanku kod kuća za oko 94 odsto Amerikanaca da bi sprečili širenje koronavirusa.
Ograničenja su uticala na američku ekonomiju zbog obaveznih zatvaranja kompanija, zbog čega je i na milione Amerikanaca ostalo bez posla.
U Njujorku, gradonačelnik Bil de Blazio je najavio danas inicijativu vrednu 170 miliona dolara pomoći onima kojima je to najpotrebnije.
On je zatražio od supermarketa i drugih prodavnica u najnaseljenijem američkom gradu da traže od kupaca da nose maske dok kupuju.
Marko
16.04.2020. 03:39
COVID - 19 upozorenje je celom covecanstvu. Ako se ovo bude ignoriralo, smak sveta je vrlo blizu.
Da slusate vesti u Kanadi nigde nema vesti o mrtvima u Americi. Stalno daju neke brojeve da niko ne bi mogao da zna broj mrtvih. A Tramp se danas cak pohvalio kako je napravljen progres i smanjen broj novozarazenih. Koji prodavci magle. Verovatno ce sutra da najavi ekonomski uspeh koji planira da napravi tako sto ce ispraznjene staracke domove ustupiti mikrosoftu da prave novi operativni sistem koji cemo svi morati koristiti u novim komputerima a baciti ove do sada jer vise nece moci da rade.
Malo
Kakav "kolaps" u zemlji od 350 miliona stanovnika ?
@Petar Popović - Ма прско вам је систем, може да вас има и три милијарде и петсто милиона.
Komentari (5)