VIDEO: Besna krava teroriše prolaznika
09. 05. 2017. u 10:06
Dok u nekim drugim zemljama prolaznike napadaju “samo” psi lutalice, Indijci se suočavaju sa još jednom napašću na gradskim ulica
Print screen youtube
Dineš Pradžapati vraćao se sa posla kada se na ulici ispred njega isprečilo govedo, posle čega je izgubio kontrolu nad vozilom i pao. To je izgleda dodatno razgnevilo kravu pa je počela da ga udara rogovima i grize.
Nesrećnog juvelira su nakon dosta drame spasli meštani ulice kroz koju je išao. Njih par desetina je jedva uspelo da, uz pomoć motki kamenja i lavora vode, dovoljno odvuče pažnju pobesnele životinje, i dozvoli Dinešu da pobegne.
Scena nalik španskoj koridi koja je pošla naopako nije imala imala teže posledice ni po prolaznika, ali ni po kravu, koja je zbog svog statusa svete životinje zaštićena i od strane zakona, i od strane izrazitih vernika. To je razlog zašto skloništa za krave lutalice, koje poput pasa preturaju po đubretu, nisu retka pojava u ovoj zemlji.
- Već duže vreme se suočavamo sa napašću krava lutalica. Imamo skloništa za krave u našem komšiluku, a članovi Rabari zajednice su veoma agresivni u njihovoj odbrani. Ne smemo ni da teramo krave plašeći se njihove odmazde – rekao je Ardžun Patel, jedan od meštana Surata, prenosi The Times of India.
lesa
09.05.2017. 11:38
Kod mene na selu ovakvu kravu sa muškim, jel te, organom nazivaju BIK... khm... khm
Komentari (1)