MIŠA VACIĆ OBJAVIO KANDIDATURU ZA PREDSEDNIKA: Srpska Desnica izlazi samostalno na izbore
PREDSEDNIK Srpske Desnice Miša Vacić objavio je danas da će se kandidovati za predsednika Srbije na izborima 3. aprila, a da će ta stranka izaći samostalno i na parlamentarne i beogradske izbore ukoliko ne bude postignut dogovor za jedinstvenoj patriotskoj listi.
Foto: Tanjug
Miša Vacić je najavio je da će Srpska desnica kampanju početi u sredu iz Niša, gde će održati konferenciju za novinare o programu sa kojim će izaći na predstojeće izbore.
Vacić je još jednom pozvao "srpske rodoljube" da 3. aprila izađu na zajedničkoj listi za parlamentarne izbore.
- Sabrane snage Srpske desnice, ali i druge patriotske opcije, sve redom, od Zavetnika, preko suverenista do DSS, radikala, sve koje se definišu kao patriote i rodoljubi nesumnjivo bi imale dvocifren broj i najviše posle liste koja će biti na čelu sa koalicijom okupljenom oko SNS - rekao je Vacić.
Na pitanje da li bi radi zajedničkog kandidata povukao svoju kandidaturu za predsednika Srbije ukoliko bi se do raspisivanja izbora neka od partija sa kojom želi koaliciju odazvala na njegov poziv, Vacić je odgovorio da bi, ukoliko bi se to desilo, "bio spreman da razmisli o povlačenju svoje kandidature".
- Svoju kandidaturu ističem kao jedan vid izazova prema svima njima da shvate koliko sam ozbiljan da niko ništa neće uraditi ako ne sednemo svi zajedno - rekao je Vacić.
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)