TORINO BI BIO FAVORIT SVAKOG DRUGOG DANA: Međusobni susreti su na strani "bikova", ali ima još nešto...
TORINO gostuje Udinezeuu u utakmici 18. kola italijanske Serije A. Meč je na programu od 12.30 na stadionu "Friuli".
FOTO: Profimedia
Reč je o susretu dve ekipe sa sredine tabele, što znači da bi pobeda ili poraz mogli da označe prekretnicu za obe strane. Udineze i Torino u ovaj meč ulaze sa različitim ambicijama, ali sa istom potrebom za bodovima.
I dok Udineze pokušava da nadoknade zaostatak od osam bodova na šestom mestu koje vodi u Evropu, Torino će nastojati da zaustavi pad koji preti da poništi njihov vrlo dobar početak sezone.
Domaća ekipa ne može da se uzda u tradiciju međusobnih susreta. U poslednjih sedam ligaških mečeva protiv Torina, Udineze je uspeo da pobedi samo jednom, uz jedan remi i čak pet poraza. Još više zabrinjava njihova trenutna forma u Furlaniji, gde su izgubili tri uzastopne prvenstvene utakmice. Na te tri utakmice postigli su samo jedan gol, a primili sedam. Zbog toga je pritisak na ekipu sve veći i očajnički ae traži način da "zebre" preokrenu sezonu.
Problemi Udinezea leže na obe strane terena, kako u neefikasnosti napada i u ranjivosti odbrane. Protiv Torina će morati da pokažu veću mentalnu snagu i taktičku fleksibilnost kako bi savladali prepreku njihovog lošeg odnosa između svih igrača.
S druge strane, Torino ima svoje brige u vidu drastičnog pada forme poslednjih nedelja.
U poslednjih osam utakmica Serije A ostvarili su samo jednu pobedu, uz dva remija i pet poraza. Nedavni poraz od Bolonje pred njihovim navijačima (2:0) dodatno je narušio njihovo samopouzdanje, ali trijumf na gostovanju kod Empolija (1:0) daje im tračak nade pred predstojeći okršaj u Udinama.
Istorija, ne samo ona skoriju koju smo već istakli, je na strani Torina. "Bikovi" su u prethodnih deset godina ostvarili deset pobeda u 18 ligaških susreta sa Udinezeom, uz četiri poraza i četiri remija, što Udineze čini omiljenim Torinovim protivnikom.
Ipak, postoji jedan negativan trend koji žele da prekinu – Torino nije slavio u poslednjem meču u kalendarskoj godini u Seriji A od 2016. godine, sa bilansom od četiri remija i tri poraza u prethodnih sedam takvih mečeva.
NAŠ TIP: X (kvota 3,05)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
"FENjERAŠ" PRUŽA OTPOR SAMO U GOSTIMA: Obe ekipe su očajne u napadu
08. 12. 2025. u 14:49
NBA: Edvards nosi Minesotu, Vestbruk razigrava saigrače...
08. 12. 2025. u 14:34
STREPNjA NAVIJAČA MANČESTER JUNAJTEDA: Mora i taj Vulverhempton nekada da pobedi
08. 12. 2025. u 14:11
BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan deklasirana od Crne Gore. Bolja ekipa zasluženo ide dalje, ali uz ne mali skandal.
07. 12. 2025. u 19:40
MISTERIOZNA PORUKA VLADANA MILOJEVIĆA! Evo šta je trener Crvene zvezde rekao posle novog poraza, i to opet od Vojvodine!
Crvena zvezda i Vojvodina odigrali su derbi kola Superlige Srbije u fudbalu, a nakon njega, strateg aktuelnog šampiona naše zemlje, Vladan Milojević, na sebi svojstven način je sumirao utiske.
07. 12. 2025. u 19:15
CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi, a onda je otkriveno i ovo! (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
07. 12. 2025. u 13:43
Komentari (0)