OSASUNA SE REDOVNO GOSTI U KADIZU: Domaćin desetkovan povredama dočekuje protivnika koga nije pobedio 34 godine
KADIZ će ugostiti Osasunu u 31. kolu španske La lige.
FOTO: Tanjug/AP
Domaći tim je ušao u završnicu prvenstva kao jedan od glavnih kandidata za ispadanje, dok se gosti nadaju plasmanu u Ligu konferencija, mada Pamplonci imaju priliku da se domognu i Lige Evrope, ali za to će im biti potrebno da prvi put u istoriji osvoje Kup kralja gde im je u finalu protivnik Real Madrid.
Kadiz je 15. na tabeli sa 32 boda, samo dva više od Valensije i četiri od Espanjola koji su u zoni ispadanja, dok je Elče već prežaljen na poslednjem mestu sa samo 13. Osasuna je osma sa 41 bodom, pet manje od sedmoplasiranog Atletik Bilbaa. Ako osvoji Kup, Osasuna će u Ligu Evrope, a ako izgubi u finalu od Reala, tamo će šestoplasirani Viljareal, a sedmo mesto bi onda vodilo u Ligu konferencija.
Menadžer Kadiza Serhio Gonzales i za ovaj meč ima velikih kadrovskih problema, pošto "žutu podmornicu" tokom cele sezone desetkuju povrede. Taman kad se oporavio Čost, povredio se Fali koji je šepajući napustio teren tokom prošlonedeljnog remija bez golova sa Espanjolom.
Ipak, Serhio veruje da će povratak Čosta doneti ekipi potrebnu snagu, što potkrepljuje i statistika koja kaže da je Kadiz izgubio samo jednu od osam utakmica kada je u sastavu bio nekadašnji igrač Real Madrida.
Kadiz nije postigao gol na poslednje dve utakmcie kada je bio domaćin, a pre ta dva istovetna poraza od po 0:2, od Real Madrida i Sevilje, odigrao je 2:2 sa Hetafeom.
Osasuna nije baš poželjan gost ako Kadiz želi da prekine niz bez pobede, pošto je ekipa iz Pamplone ostvarila neverovatnih 13 pobeda i pet nerešenih na poslednjih 18 ligaških susreta ove dve ekipe. U tom periodu Kadiz ima samo jednu pobedu u Kupu kralja, iz 2017. godine.
Ovo je treća uzastopna sezona Kadiza u La ligi, što je najduži niz od perioda na prelazu iz osamdesetih u devedesete prošlog veka. Iz tog perioda, tačnije iz aprila 1989. godine datira i poslednja prvenstvena pobeda nad Osasunom.
Poslednji međusobni susret završen je pobedom Osasune od 2:0, golovima Avije i Garsije, oba, interesantno, sa bele tačke.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj
novoj aplikaciji.
NAŠ PREDLOG: X2&0-3 (kvota 1,89)
Preporučujemo
BORBA ZA TITULU JE U PUNOM JEKU: Gradski rivali će se juriti do poslednjeg kola
25. 04. 2023. u 09:00
"KNEŽEVI" SU FAVORITI: "Ponos Izraela" se oslanja na tandem Amerikanaca!
25. 04. 2023. u 08:43
KAKAV ŠOK! Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva! Naše rukometašice izgubile od Crne Gore i to kako!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan izgubila od Crne Gore - konačan rezultat glasio je 17:33 (9:13) posle zaista neverovatnih dešavanja na parketu u Dortmundu, na kome je naročito briljirala Armel Keli Atinžre, golman Crnogorki, koja je ostvarila čak 18 odbrana, zaustvivši nestvarna 62% šuteva koji su išli ka golu koji je čuvala.
06. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
UKRAJINA U ŠOKU: UEFA kaznila Ukrajince - zbog Rusije!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove, "specijalna vojna operacija", Rusija je često kažnjavana od strane Zapada u mnogim aspektima života, pa i sportu, ali sada se desilo da je sankcija izrečena - Ukrajini.
06. 12. 2025. u 16:22
DžELAT NA TERENU, OTAC ZA PRIMER! Luka Dončić objavio PRVU sliku ćerke, gori Instagram! (FOTO)
KOŠARKAŠ Los Anđeles Lejkersa Luka Dončić po drugi put je postao otac, a rođenje deteta slavio je u rodnoj Ljubljani.
06. 12. 2025. u 13:35 >> 13:49
Komentari (0)