KO ĆE NA MEGDAN VELSU? Škotska i Ukrajina konačno igraju meč baraža za Svetsko prvenstvo

01. 06. 2022. u 08:24

POBEDNIK doigravanja igraće na Mundijalu u grupi sa Engleskom, Iranom i SAD.

КО ЋЕ НА МЕГДАН ВЕЛСУ? Шкотска и Украјина коначно играју меч баража за Светско првенство

Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Fudbalska reprezentacija Ukrajine nije mogla u predviđenom terminu da odigra baraž za Svetsko prvenstvo. Danas od 20.45 na "Hempden parku" Škotska će ugostiti pomenutu selekciju u polufinalu baraža za plasman na Mundijal.

Četiri dana kasnije igraće se finale baraža u kojem će se pobednik sastati sa Velsom.

U jeku rata u Ukrajini čuli su se glasovi kako ukrajinskoj reprezentaciji treba omogućiti direktan plasman na prvenstvo sveta, za zelenim stolom. Kao i da se klubovi odmah ubace u grupe evropskih kupova.

Ali selektor reprezentacije Aleksandar Petrakov u ime igrača kaže da oni to ne žele.

- Bilo bi jako tužno kad bismo na takav način otišli na Mundijal. Igrači to ne žele. Znam da će nam biti jako teško da se kvalifikujemo kroz baraž, ali verujem u uspeh - kaže Petrakov.

On baraž vidi kao svoju životnu misiju.

- Ja sam u godinama kada me više ne zanimaju kuće, kola, novac i takve materijalne vrednosti. Ako bih uspeo da odvedem reprezentaciju na Svetsko prvenstvo, znao bih da nisam proćerdao život - rekao je Petrakov.

Foto Profimedia

Selektor Škotske Stiv Klark objavio je spisak reprezentativaca za polufinalni duel sa Ukrajinom u plej-ofu za Svetsko prvenstvo 2022, kao i za predstojeće mečeve u Ligi nacija.

Na spisku očekivano nema jednog od najboljih škotskih igrača Kirana Tirnija, iako su se navijači nadali da bi bek Arsenala ipak mogao da bude pozvan.

- Ja i moji saradnici već neko vreme znamo da Kiran neće biti spreman za ove utakmice. Razočaravajuće za Kirana i očigledno razočaravajuće za nas - rekao je selektor Stiv Klark.

Za utehu, među pozvanima je takođe dugo povređeni fudbaler Evertona Nejtan Paterson.

Oba defanzivca se oporavljaju posle operacija i nisu igrali od kraja marta.

Tirni je operisao koleno, dok se Paterson vraća nakon problema sa skočnim zglobom. Nijedan nije igrao za svoje klubove od prijateljskog meča sa Austrijom (2:2) krajem marta.

Pobednik baraža igraće na Mundijalu u grupi sa Engleskom, Iranom i SAD. 

NAŠ TIP: 1X&0-3 (kvota 1,58)

Preuzmite našu aplikaciju za ljubitelje klađenja

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Iran je jutros bio zapanjen, a sada je Tramp u šoku! Ovo uopšte nije očekivao

Iran je jutros bio zapanjen, a sada je Tramp u šoku! Ovo uopšte nije očekivao

Dok još traje krhko primire, koje je prekinulo napad na Iran započet od strane SAD i Izrael (čime su izazvali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju), i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina. Ali i Kanada - koja je priredila pravi skandal.

30. 04. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Igra je podignuta na viši nivo uz praznične bonuse