RADOVI NA VODOVODNOJ I KANALIZACIONOJ INFRASTRUKTURI: Sređuju mrežu u najdužoj ulici u Kruševcu

05. 02. 2021. u 19:37

RADNICI JKP Vodovod Kruševac krenuli su u rekonstrukciju vodovodne i kanalizacione mreže u jednoj od najdužih ulica u Kruševcu-ulici Save Miloševića.

РАДОВИ НА ВОДОВОДНОЈ И КАНАЛИЗАЦИОНОЈ ИНФРАСТРУКТУРИ: Сређују мрежу у најдужој улици у Крушевцу

Foto: JKP Vodovod

Trenutno se menja 1.020 metara dotrajalih azbestnih cevi,a tokom radova će biti zamenjeno 150 kućnih i 10 privrednih prikučljaka.

-Zbog saobraćaja i dužine ove ulice, radovi su podeljeni u četiri faze-navodi Vladimir Ilosavljević,direktor JKP Vodovod Kruševac,dodajući da će se tokom prve i poslednje faze raditi na zameni 300 metara,odnosno po 200 metara cevi u prvoj i drugoj fazi.

Foto: JKP Vodovod

- Zbog vremenskih uslova nismo bili u mogućnosti da radimo prevezivanje na privremene vodove, već se radi kompletna izrada nove vodovodne linije i prevezivanje priključaka na novoizgrađenu liniju. Zbog toga je planirano da se urade dodatne tri šahte i pet čvorova kako bi ovi radovi lakše tekli.

Foto: JKP Vodovod

U JKP Vodovod navode da će tokom ove godine u infrastrukturu biti uloženo 80 miliona dinara,što je,kako podvlače,30 miliona više nego prošle godine.Osim u ulici Save Milošević, nastavlja se i rekonstrukcija još četiri ulice u Novom naselju (Ostrvo Vida, Lomina, Svetog Save i Bosanska ulica), posle čega će se raditi i na ostalim lokacijama u gradu i okolini.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje