BISTA „SRPKINJE“ vraćena na postament u Požarevcu
U Sunčanom parku u centru Požarevca, na postament je ponovo vraćena bista pesnikinje Milice Stojadinović „Srpkinje“ (1828-1878).
Foto: D.N.
Bistu su drugog dana Božića sa postamenta uklonili nepoznati vandali, i ostavili je u obližnjem žbunju. Radnici Centra za kulturu, ispred kojeg je bista bila postavljena od 1995. godine, sklonili su je na sigurno, da bi je sada vratili na prvobitno mesto.
Pesnikinja Milica Stojadinović „Srpkinja“, poznata kao „vrdnička vila“, sahranjena je na Starom groblju u Požarevcu, jer je preminula za vreme posete svom bratu koji je ovde živeo. Na njenom grobu, pod krošnjom drveta i pored bele spomen-ploče, postavljena je kamena klupa, na koju se polaže cveće na dan godišnjice njenog rođenja i smrti.
Preporučujemo
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)