TRAŽI 300.000 DINARA PUTNIH TROŠKOVA: Direktor KC Niš Zoran Radovanović tužio ovu ustanovu
U JEKU drugog talasa virusa korona, 27. jula, direktor Kliničkog centra Niš Zoran Radovanović tužio je ovu ustanovu za neisplaćene dnevnice u iznosu od 300.000 dinara.
Foto: Tanjug/ Dimitrije Nikolić
Radovanović traži da mu se isplate dnevnice za prethodne tri godine. Inače, on je već nekoliko meseci na bolovanju, pa po Nišu kruže priče da će biti smenjen, a da će njegov naslednik biti Zoran Perišić, bivši gradonačelnik Niša.
Tužba je usledila nakon što je Pravna služba KC odbila da mu isplati 300.000 dinara koje je tražio uz obrazloženje da je "bio u obavezi da više puta u toku godine odlazi na službeni put, ali mu pripadajući iznosi dnevnica nisu isplaćivani".
"Imajući u vidu da niste dostavili naloge za putovanja, izveštaj zašto ste putovali i druga dokumenta kojima se putni troškovi uobičajeno pravdaju, kao činjenicu da vaš zahtev nije blagovremeno podnet, kao i da obuhvata troškove putovanja za višegodišnji period, nismo u mogućnosti da po njemu postupimo", navedeno je u odgovoru, koji su potpisali pomoćnik direktora KC za pravne poslove Radan Ilić i Tatjana Milošević.
Radovanović nije bio dostupan za komentar. Za direktora je imenovan 2012. i još je na funkciji, iako mu je istekao mandat.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)