RANČEVI ZA 611 PRVAKA: Čelnici Sombora obradovali nove đake
PREDSTAVNICI lokalne samouprave Sombora danas su poželeli dobrodošlicu za 611 đaka – prvaka.
Foto: J.Bekić
Sedam škole u Somboru u ovoj školskoj godini pohađa 394, a u 15 naseljenih mesta 217 učenika prvih razreda. Lokalna samouprava i Savet za bezbednost saobraćaja pripremili su poklone dobrodošlice – prvarice i rančeve koji su prvog dana škole uručeni prvacima.
Foto: J.Bekić
Dobrodošlicu učenicima prvog razreda u gradskoj OŠ „Ivo Lola Ribar“ i u OŠ „Ivan Goran Kovačić“ u Stanišiću poželeo je predsednik Skupštine grada Zoran Rus.
Gradonačelnik Antonio Ratković posetio je đake u OŠ „Dositej Obradović“ Sombor, OŠ „Bratstvo-jedinstvo“ Bezdan i OŠ „22. oktobar“ Bački Monoštor, i poželeo učenicima uspešno školovanje. Za prvarice je iz budžeta izdvojeno 126.000, dok je za rančeve izdvojeno 468.000 dinara.
Preporučujemo
KOMIČNI „ŠEĆER“ U APRILU NA SCENI: Kikindsko pozorište priprema premijeru
02. 04. 2026. u 19:00
NASTAVLjENI RADOVI U STRELIŠTU: Bageri ponovo kopaju kanalizaciju (FOTO)
02. 04. 2026. u 18:12
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)