VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA GRAĐANE VOJVODINE: Posebni brojevi telefona za informacije o obolelim od korone
U KLINIČKOM centru Vojvodine otvoreni su posebni telefoni samo za informacije o stanju pacijenata u svakoj od kovid jedinica, i na intenzivnoj nezi, izjavila je direktorka KCV Edita Stokić.
Foto: D. Dozet
-Već smo dobili informacije da rodbina pacijenata u pojednim jedinicama intenzivne nege nije mogla da dobije podatke, pa smo formirali posebne telefone, oformili sistem. Ograničeno je vreme davanja informacija, svaki dan od 15 do 16 sati-rekla je Stokić.
Dodala je da svaki pacijent, po prijemu u bolnicu, popunjava i formular u kojem navodi ko je osoba kojoj se može dati informacija o njegovom stanju.
U tom smislu, zamolila je da bi za svakog pacijenta interesovanje trebalo da pokaže jedna osoba u porodici, kako bi za sve pacijente mogli da daju informacije.
Stokić je istakla i da su u kovid jedinice "ubačeni" i psiholozi, kao podrška za hospitalizovane pacijente, budući da sada provode više vremena u bolnici, jer je duže vreme lečenja, pa neki zahtevaju i psihološku podršku.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)