„POPIS STANOVNIŠTVA 1863.“: Promocija knjiga u Narodnom muzeju u Kraljevu
U Galeriji Narodnog muzeja u Kraljevu, u utorak, 28. januara, sa početkom u 18 sati, biće održana promocija knjiga „Popis stanovništva 1863. godine 1-2“ koje su priredili dr Bojana Miljković Katić, viši naučni saradnik Istorijskog instituta u Beogradu i Nemanja Trifunović, kustos kraljevačkg muzeja.
Narodni muzej Kraljevo
Reč je o priređenim istorijskim izvorima prvog reda – popisu ljudstva, nepokretnosti i prihoda iz 1863. godine za teritoriju današnjeg Grada Kraljeva – Karanovca, Karanovačkiog sreza i sela izvan Karanovačkog sreza, što spada u najvažnije istorijske izvore za demografsku, privrednu i društvenu istoriju Srbije u 19. veku.
Kako je najavljeno, osim priređivača, u programu će učestvovti urednik dr Ljubodrag P. Ristić, i recenzenti dr Aleksandra Vuletić i dr Radomir J. Popović.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SVI IGRALI SRPSKO KOLO: Završen 27. Međunarodni festival folklora „Vršački venac“ (FOTO)
10. 07. 2026. u 19:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)