„DAN PRIMIRJA“ U PARAĆINU: Obeležavanje u ponedeljak polaganjem venaca
GRAD na Crnici obeležiće i ove godine Dan primirja u Prvom svetskom ratu, u ponedeljak, 11. novembra, polaganjem venaca i cveća na Spomenik Pobedniku u centru Paraćina.
Foto: Z. Rašić
Ovaj državni praznik, odnosno dan kada je 11. novembra 1918. godine potpisano primirje između Centralnih sila i sila Antante, čiji je simbol cvet natalijina ramonda, u tom pomoravskom gradu se obeležava poslednjih nekoliko godina, a inače se u Srbiji praznuje od 2012. godine.
Kako je najavljeno, više delegacija, uključujući predstavnike Opštine Paraćin i boračkih udruženja, vence stradalima u Velikom ratu položiće u 10 sati.
Preporučujemo
MEĐUREGIONALNO TAKMIČENjE U SVILAJNCU: Ćuprijski Crveni krst ide u viši rang
07. 06. 2026. u 18:48
ŽIVOTINjE KOJE IMA SAMO SRBIJA: Naša zemlja je i po ovome jedinstvena
07. 06. 2026. u 16:13
PODRŠKA ZA STARTAPE U RANOJ FAZI: U Paraćinu predstavljen Launčer program
06. 06. 2026. u 19:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)