VEK NA RASKRSNICI: Lajkovčani svečano obeležili četiri značajna jubileja i nagradili najbolje
OBELEŽEN je vek od zvaničnog proglašenja poznatog železničkog čvorišta mesta za varošicu, ali i 220 godina od pogubljenja Hadži Ruvima, 110 leta od Kolubarske bitke i pogibije Dimitrija Tucovića na obližnjem Vrače brdu, te osam decenija od oslobođenja od okupatora u Drugom svetskom ratu.
foto pristup
Pomenuti jubileji obeleženi su otvaranjem novog parka za najmlađe - površine 500 kvadrata, u koji je lokalna samouprava uložila 18 miliona dinara - a tokom Svečane akademije dodeljena su i godišnjih priznanja Lajkovca.
U oblasti humanosti, opštinsko priznanje i 120.000 dinara dodeljeni su nastavniku Ivanu Živanoviću, koji je sa učenicima izdvojenog odeljenja OŠ "Mile Dubljević" iz Bogovađe sagradio i opremio dom za petoro dece u naselju Palež, u Pepeljevcu. Podsetimo, nastavnik Živanović i njegovi đaci dobitnici su i ovogodišnjeg priznanja za najplemeniti podvig, koje dodeljuju "Večernjih novosti"...
Za izuzetne rezultate i značajan doprinos unapređenju sporta, nagrađena je odbojkašica Stefana Pakić, reprezentativka Srbije i članica OK Železničar iz Lajkovca.
- Još od vremena Rimske imperije, na ovim prostorima ukrštali su se trgovački putevi, a čini se da je izgradnjom železničke pruge zauvek određena sudbina našeg mesta - podsetio je predsednik Opštine, Andrija Živković. - Živeći na raskrsnici, Lajkovčani nemaju dilemu kojim putem treba ići. Izgradnjom auto-puta "Miloš Veliki", sa petljom u Nepričavi, dobili smo odskočnu dasku za dodatno približavanje velikim gradovima, turističkim centrima i važnim saobraćajnicama. Završetkom gradnje novog koridora prema Aranđelovcu, koji će nositi ime Vožda Karađorđa, naše raskršće postaje sve bogatije.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
RASPISAN KONKURS „KRV ŽIVOT ZNAČI“: Crveni krst u Despotovcu pozvao učenike da učestvuju
11. 03. 2026. u 13:42
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)