“SVET BALONA“: Aero skup od 7. septembra

Zorica Gligorijević

21. 08. 2024. u 14:54

AERO skup „Open fly in“, koji će biti održan 7. septembra okupiće preko 30 letilica iz cele Srbije.

“СВЕТ БАЛОНА“: Аеро скуп од 7. септембра

Foto: AK ĆUprija

Organizator ovogodišnjeg aero skupa biće Aero klub „Ćuprija“ uz podršku Vazduhoplovnog saveza Srbije, Opštine Ćuprija, Turističke organizacije Ćuprije i Sportskog saveza opštine Ćuprija a predstavljaće dinamičnu kombinaciju izložbe i letačkog programa.

Jedna od najvećih atrakcija biće “Svet balona”, koja će biti održana u petak 6. septembra, kada će vazdušni baloni prvi put ukrasiti nebo iznad aerodroma u Ćupriji. Ovaj događaj će pružiti posetiocima priliku da uživaju u spektakularnom prizoru balona.

Pored balona, posetioci će narednog dana moći da vide i letelice Policije i Vojske Republike Srbije, što dodatno obogaćuje program skupa. Izložene letelice biće dostupne za razgledanje, a zainteresovani će imati priliku da se upoznaju sa najmodernijim dostignućima u vazduhoplovstvu.

Open FLY IN Ćuprija 2024 je besplatan za sve posetioce, a program počinje od 10 časova.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje