NOVOSADSKE SLUŽBE U PRIPRAVNOSTI ZBOG TOPLOTNOG TALASA: Cisterne sa pijaćom vodom postavljene na više lokacija u gradu
POVODOM najavljenog toplotnog talasa koji će zahvatiti i Novi Sad, gradonačelnik Milan Đurić naložio je danas relevantnim gradskim preduzećima da budu u stanju pripravnosti i u slučaju potrebe da brzo reaguju.
N. Karlić arhiva Novosti
POVODOM najavljenog toplotnog talasa koji će zahvatiti i Novi Sad, gradonačelnik Milan Đurić naložio je danas relevantnim gradskim preduzećima da budu u stanju pripravnosti i u slučaju potrebe da brzo reaguju.
Gradonačelnik je u stalnoj komunikaciji sa nadležnim ministarstvom i Sektorom za vanredne situacije, kao i u koordinaciji sa svim gradskim javnim i javno-komunalnim preduzećima, upravama i zdravstvenim ustanovama, saopšteno je iz njegovog kabineta.
RHMZ je ranije saopštio da će jak i dugotrajan toplotni talas uslovit maksimalne temperature, posebno od 10. do 14. jula kada će živa u termometru dostizati od 35 do 40 stepeni, uz tropske noći u urbanim sredinama.
- S obzirom na najavljeni toplotni talas, iz Grada Novog Sada pozivaju građane da poštuju savete stručnih službi, te da izbegavaju boravak na otvorenom u najtoplijem delu dana, da se hidriraju, borave u klimatizovanim prostorima i da racionalno koriste vodu.
Cisterne sa pijaćom vodom postavljene su na Trgu slobode, kod Futoške pijace, kod Najlon pijace i na parkingu kod glavnog ulaza na Štrand.
Iz Grada posebno apeluju na poslodavce da prilagode radno vreme aktuelnoj situaciji, da se poštuju sve mere predostrožnosti kada je reč o radu na otvorenom za vreme velikih vrućina i da radnici budu maksimalno zaštićeni.
Z. G.
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)