STICANJE NOVIH ZNANJA: Lazini dani posvećeni zdravstvu održani u Šapcu (FOTO)
DVODNEVNA stručna manifestacija ,,Lazini dani” danas je svečano otvorena u šabačkom hotelu ,,Sloboda”.
Foto: V. Mitrić
Tradicionalno, 46. put, u organizaciji Srpsko lekarskog društva - podružnice Šabac, ovaj grad je centar okupljanja profesora i lekara iz cele Srbije, koji će tokom dva dana imati priliku da razmene iskustva i znanja iz različitih oblasti medicine.
Manifestacija je započeta polaganjem venaca na spomenik Laze K. Lazarevića koji je podignut 1990. godine u Gospodar Jevremovoj ulici.
Prilikom otvaranja, prisutne je pozdravio gradonačelnik Šapca dr Aleksandar Pajić, rekavši da mu je zadovoljstvo da u čast velikana srpske medicine i književnosti, Šapčanina, Laze K. Lazarevića, otvori ovu manifestaciju.
- Snažno verujemo da su ovakvi skupovi važan korak u sticanju novih znanja koja će biti primenjena u najhumanijem interesu profesije za koju su se opredelili. Grad Šabac će uvek stati iza njih. Želimo da našim sugrađanima omogućimo najbolju moguću zdravstvenu zaštitu i za to su nam potrebni dobri lekari i celokupna zdravstvena profesija - poručio je gradonačelnik Pajić.
Predsednica Srpskog lekarskog društva - podružnice Šabac prim. dr Ljiljana Stanimirović podsetila je na Lazino zalaganje u podružnici, odnosno u razvoju Srpskog lekarskog društva.
- Mi Lazi mnogo dugujemo, kao čoveku, kao književniku i kao lekaru. Rođen je u našem gradu, a poznat je u celom svetu. Bio je aktivni član Srpsko lekarskog društva, lečio je, pisao radove i na taj način davao i svoj naučni doprinos. Potrudili smo se da ove godine budu zastupljene teme iz različitih oblasti. Akcenat će svakako biti na kardiologiji i internoj medicini - navela je Ljiljana Stanimirović.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)