BOGAT PROGRAM PRED PUBLIKOM: Večeras u Rumi, počinju „Dani slovenske pismenosti i kulture“
U organizaciji Gradske biblioteke „Atanasije Stojković“ u Rumi, od 20. do 26. maja održaće se 14. manifestacija „Dani slovenske pismenosti i kulture“, čije svečano otvaranje je predviđeno za večeras u 19 časova u Velikoj dvorani Kulturnog centra "Brana Crnčević".
Foto S.K.
Manifestacija predstavlja veoma važan kulturno-umetnički događaj, ne samo za Rumu i njene građane, već i za Srem, Srbiju, ali i sve slovenske zemlje. U proteklih 13 godina manifestacija može da se pohvali bogatim programom, kao i uvaženim učesnicima, kao što su ambasadori slovenskih zemalja u Srbiji, sekretari i atašei za kulturu, književni kritičari, univerzitetski profesori, kao i ostali kulturni i javni radnici iz Srbije i inostranstva. Više od decenije, otkad se održava manifestacija „Dani slovenske pismenosti“ ispratilo je preko 20.000 ljudi.
Pored veoma važnog duhovnog segmenta manifestacije, ona se velikim delom bavi i kulturnim nasleđem, ali i savremenim kulturno-umetničkim pojavama na kulturnoj mapi svih slovenskih zemalja. Svih ovih dana program će se realizovati u Gradskoj biblioteci, kao i sam završetak manifestacije.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)