AL PLATFORMA ZA PODRŠKU UČENICIMA: Od procene njihovih veština do ocenjivanja
Univerzitet u Kragujevcu, grad Kragujevac i još šest partnera iz Hrvatske, Grčke i sa Kipra učesnici su programa „Veštačka inteligentna platforma za podršku učenicima procenom njihovih veština izvođenja kroz prediktivne modele kreirane na osnovu njihovih veština pisanja“ (AISE) Finansira ga ERASMUS+ program. Ukupna vrednost projekta koji je počeo u Kragujevcu i traje do kraja 2026. godine iznosi 400.000 eura.
Foto : Grad Kragujevac
Cilj projekta je razvoj platforme koja će primenjivati tehnike bazirane na veštačkoj inteligenciji. Platformu će se koristiti za ocenjivanje veština srednjoškolaca. Različite tehnike bazirane na veštačkoj inteligenciji biće primenjene na nestrukturirani tekst sakupljen od nastavnika iz Grčke, Kipra, Hrvatske i Srbije.
Glavne aktivnosti na projektu vezane su za naučna i istraživačka ispitivanja eseja srednjoškolaca. Problem sa kojim se suočavaju nastavnici vezan je za opštu procenu veština njihovih učenika. Od velike je važnosti da se na odgovarajući način iskoriste svi dostupni podaci kako bi se stvorila najbolja dostupna procena učenika o njihovim ličnim veštinama i navikama. Primena modela iz tehnologija zasnovanih na veštačkoj inteligenciji može podržati školu, nastavnike i obrazovnu zajednicu da kreiraju nove vrste mera za merenje učinka učenika.
Očekivani rezultati ovog projekta biće kreiranje materijala za ocenjivanje veština srednjoškolaca iz četiri evropske zemlje, dizajniranje i primena modela za obradu podataka zasnovanih na različitim tehnikama veštačke inteligencije, kreiranje modela za ocenjivanje veština učenika, kao i zajednički razvoj i primena platforme koja će biti korišćena za registraciju sakupljenog materijala.
Preporučujemo
SA KADETIMA U PLANINE: Promocija Vojne akademije u Vršcu, pa uspon do Guduričkog vrha
13. 03. 2026. u 16:54
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)