NAJBOLJE ZNANJE I VEŠTINE IMAJU ĐACI IZ KLEKA: Republiko takmičenje Eko-kviza održano u Vršcu
POBEDNICI osme sezone eko-kviza „Prljavo ili čisto – nije isto“, koje organizuje JP „Gradska čistoća“ iz Beograda, su učenici viših razreda OŠ „Jovan Dučić“ iz zrenjaninskog sela Klek.
Foto: Grad Vršac
Finalno takmičenje na republičkom nivou održano je u Vršcu, s obzirom na to da su prošlogodišnji pobednici bili učenici OŠ „Paja Jovanović“ iz tog južnobanatskog grada. Domaćin je bilo vršačko komunalno preduzeće „Drugi oktobar“.
Kviz se sastoji iz brzih pitalica i raznih igara, vezanih za ekologiju i zaštitu životne sredine.
Za prikazano znanje i veštine, đaci iz Kleka su dobili vaučer u vrednosti 150.000 dinara, dok je drugoplasiranoj ekipi, koju su činili đaci OŠ „Žarko Zrenjanin“ iz vršačkog sela Izbište, pripao vaučer od 125.000 dinara.
Treće mesto i nagrada od 100.000 dinara pripala je OŠ „Momčilo Nastasijević“ iz Gornjeg Milanovca, a četvrto mesto i 75.000 dinara OŠ „Pavle Savić“ iz Beograda.
Finalno takmičenje će se sledeće godine, zahvaljujući pobedi učenika iz Kleka, održati u Zrenjaninu.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ O BORBI ZA DRUŠTVO BEZ NASILjA Položaj žena sve bolji i bolji
09. 12. 2025. u 20:00
SVEČANO OTVORENE NOVA ZGRADA MZ I OBNOVLjENA SALU SOKOLSKOG DRUŠTVA Futogu po zasluzi
09. 12. 2025. u 16:29
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)