STIPENDIJE ZA NAJBOLJE STUDENTE I UCENIKE: Najboljima dodeljeni ugovori
Najbolji studenti i učenici sa teritorije grada Zrenjanina, dobili su ugovore o stipendiranju u tekućoj školskoj godini, a uslove je ispunilo 126 studenata i 74 učenika srednjih škola.
grad Zrenjanin
Prošle godine iznosi stipendija povećani su za 50 odsto i usklađeni sa stipendijama na nivou Srbije i iznose 13 hiljada za studente i osam hiljada i sto dinara za učenike, a ukupno je za ovu namenu iz gradskog budžeta izdvojeno 17 miliona dinara.
- Verujem da će vam ovi uvećani iznosi stipendija, značiti u narednim mesecima, kao i da će većina vas biti na dodeli stipendija i naredne godine, a od srca želim da u narednom periodu završite ono što ste započeli, da li u Zrenjaninu ili nekom drugom gradu u Srbiji ili inostranstvu, ali da ne zaboravite odakle ste potekli - čestitajući studentima i učenicima, naglasio je gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura.
Preporučujemo
ODLAZAK DOKTORA SVETE: Preminuo poznati kikindski pedijatar Svetozar Beleslin (FOTO)
25. 02. 2026. u 21:33
IZLOŽBA „BIT“ DUŠANKE MIK GLUMAC: Radovi vršačke umetnice u Galeriji Doma vojske
25. 02. 2026. u 18:39
SRCEM PIŠEM ĆIRILICU: Raspisan konkurs za učešće na 25. „Danima ćirilice“ u Bavaništu
25. 02. 2026. u 18:13
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)