Dušan Boroja novi glavni javni tužilac Osnovnog tužilaštva u Vranju
Visoki savet tužilaštva postavio je pravnika Dušana Boroju za vršioca dužnosti glavnog javnog tužioca Osnovnog tužilaštva u Vranju.
Foto: J.S.
Dušan Boroja je rođen 1981.godine u Vranju, gde je završio osnovnu i srednju školu. Na Pravnom fakultetu niškog Univerziteta diplomirao je 2004. godine, a pravosudni ispit položio u Beogradu 2008.
Najpre je je radio u Okružnom javnom tužilaštvu u Vranju, na radnom mestu tužilački pripravnik, kasnije kao tužilački pomoćnik, a od 2012. godine raspoređen je na radnom mestu viši tužilački pomoćnik i taj posao obavljao je do 2019. godine, kada je stupio na funkciju zamenika javnog tužioca u Osnovnom javnom tužilaštvu i na toj funkciji je do imenovanja na mesto prvog čoveka vranjskog Osnovnog tužilaštva.
On će na funkciju stupiti 8. aprila i zameniće dugogodišnju tužiteljku Milicu Petković koja od 7.aprila odlazi sa ove funkcije u penziju.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)