POZIV PARAĆINSKOG POVERENIŠTVA KIRS-A: Izbegli i raseljeni da se jave što pre

Зорана Рашић
Zorana Rašić

02. 02. 2024. u 12:24

POVERENIŠTVO Komesarijata za izbeglice i migracije u Paraćinu prvog februara počelo je evidentiranje stambenih potreba izbeglih i interno raseljenih lica na teritoriji te opštine i povratnika po osnovu sporazuma o readmisiji .

ПОЗИВ ПАРАЋИНСКОГ ПОВЕРЕНИШТВА КИРС-А: Избегли и расељени да се јаве што пре

Foto: Z. Rašić

Iz tog razloga potrebno je da se te kategorije u što kraćem roku jave službi Povereništva u zgradi Opštine Paraćin, kancelarija broj 7, radnim danima od 7.30 do 15.30 časova.

Iz Povereništva podsećaju korisnike da treba da ponesu sa sobom izbegličke, odnosno raseljeničke legitimacije za sve članove domaćinstva, ili lične karte ukoliko su prijavili prebivalište, dok je za maloletne članove potreban izvod iz matične knjige rođenih.

Cilj ovog evidentiranja je planiranje mera i daljih aktivnosti radi stambenog zbrinjavanja izbeglica, interno raseljenih i drugih migrantskih grupa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?