NAJAVLJENJE OBNOVE I PRENAMENE MNOGIH ZAPUŠTENIH OBJEKATA: Tenderi za stari sjaj simbola Niša
REKONSTRUKCIJA Kule na Paliluli, koja je nekada bila omiljeno mesto za okupljanje mladih, a danas - zapuštena i ruinirana - predstavlja leglo zaraze, te prenamene zgrade "Medikoterapije" u Čairu i nekadašnjeg restorana "Lipov lad" u vrtiće, uz obnovu Oficirskog i pretvaranje Učiteljskog doma u Omladinski centar, samo su neki od projekata za koje niška Kancelarija za lokalni i ekonomski razvoj (KLER) planira da raspiše tendere krajem februara i početkom marta.
D.Miljković
Adaptiranjem nekadašnjeg ugostiteljskog objekta u Naserovoj ulici i pomenute zgrade u najvećem gradskom parku, uz još nekoliko novoizgrađenih vrtića, trebalo bi da reši višegodišnji problem dnevnog smeštaja najmlađih Nišlija, a Dušan Radivojević iz gradske Kancelarije očekuje mesta za najmanje 500 sada prekobrojnih mališana.
Tokom prvog kvartala ove godine, trebalo bi da započne i pretvaranje Učiteljskog doma u Omladinski centar, za koji se od Ministarstva turizma očekuje 95 miliona dinara. Shodno tenderskoj dokumentaciji, u podrumu će se nalaziti muzička i radio-soba, sa akustičkom izolacijom, te magacin, dok će u prizemlju biti uređeni sala za sastanke, biblioteka, prostorija sa IT opremom, kancelarije, kuhinja, pekara i kafe. Prvi sprat zauzimaće multifunkcionalne sale, pomoćne prostorije, garderoba i kancelarije, a potkrovlje je prvenstveno namenjeno mladim umetnicima...
KLER najavljuje i da će kula u Ulici Svetolika Rankovića, koju Palilulci pamte po bifeu, prodavnici, prostorijama za izviđače, fudbalskom terenu sa uvek punim tribinama... posle najavljene rekonstrukcije, povratiti stari sjaj.
A, da bi skratili rok za prijem ponuda, iz Kancelarije za lokalni ekonomski razvoj već su objavili "prethodna informativna obaveštenja" o javnim nabavkama koje planiraju, s tim što će cene i rokovi za radove biti obelodanjeni u tri termina: 29. februara, te 4. i 5. marta. Među najavljenim tenderima je i jedan za rekonstrukciju, odnosno sanaciju Ofircirskog doma, kao i za izgradnju novih školskih terena.
Preporučujemo
BLIZANCI BRAT I SESTRA: U porodilištu u Novom Sadu za dan rođene 34 bebe
24. 12. 2025. u 16:25
STRAVIČAN UDES U VALjEVU: Automobil završio na krovu - Policija na licu mesta (FOTO)
22. 12. 2025. u 09:38
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)