PRIPREMA SE OKTOBARSKI LIKOVNI SALON: Leskovački kulturni centar raspisao konkurs
LESKOVAČKI kulturni centar (LKC) raspisao je konkurs za ovogodišnji 61. Oktobarski likovni salon.
foto: I.Mitić
LKC je uputio poziv svim zainteresovanim likovnim, primenjenim i multimedijalnim umetnicama da prilože svoje radove za ovu tradicionalnu izložbu.
Pravo učešća imaju svi stvaraoci sa teritorije Leskovca i okoline, bez obzira na njihov profesionalni status. Selekciju radova i odluku o tri najbolja rada doneće stručni žiri, a konkurs je otvoren do 8. oktobra.
Autori mogu da prijave najviše tri rada koji po formi i sadržani mogu biti izloženi u galeriji LKC. Radovi se mogu doneti lično, svakog radnog dana od devet do 14 časova, ili poslati poštom na adresu ove ustanove kulture, uz popunjenu prijavu u elektronskoj formi.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)