CARSKOJ BARI ČETIRI MILIONA: Za zaštitu od požara
NEMANjA Erceg, pokrajinski sekretar za urbanizam i zaštitu životne sredine, zajedno sa v. d. direktora Ustanove Rezervati prirode Zrenjanin, Jasnom Jovanov, potpisao je ugovor za realizaciju projekta izrade plana zaštite od požara za Specijalni rezervat prirode Carska bara, kao i rekonstrukcija protivpožarnog puta i nabavka opreme za gašenje požara u ovom, jednom od najvećih evropskih prirodnih staništa barskih ptica.
Pokrajinska vlada AP Vojvodine
Nemanja Erceg je podsetio da je Carska bara u požaru 2018. godine pretrpela veliku štetu, kada je, nakon neodgovornog ponašanja pojedinaca koji su nakon skidanja poljoprivrednih useva, palili strnjište, u velikom požaru deo flore i faune potpuno uništen.
- Na ovogodišnjem konkursu za finansiranje kapitalnih ulaganja, koja realizuju upravljači zaštićenih područja na teritoriji Vojvodine, opredelili smo četiri miliona dinara za unapređenje zaštite Carske bare - naglasio je Erceg, uz napomenu da je projektom predviđena izrada plana zaštite od požara, uređenje protivpožarnih puteva i nabavka opreme, koja će biti mobilna i služiti za interventne situacije.
Osim izgrađenog vidikovca, u okviru novog Prostornog plana posebne namene za Specijalni rezervat prirode Carska bara, predviđena je i izgradnja vizitorskog centra, sa ciljem unapređenja zaštite prirodnih dobara.
Preporučujemo
U ĆUPRIJI POČEO „RAVANELIUS“: Otvoren 7. festival muzičke izuzetnosti
04. 07. 2026. u 18:03
DECO, LETUJTE U BIBLIOTECI: Za učenike su počele zanimljive kreativne radionice
04. 07. 2026. u 17:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)