OBELEŽILI DUHOVE: Tradicionalna litija u Sečnju (FOTO)

Bogoljub Grujić

05. 06. 2023. u 09:46

DUHOVSKA litija od Hrama Svetog velikomučenika Dimitrija u Sečnju do Krsta na ulazu u ovo banatsko mesto, održana je po tradiciji, uz učešće velikog broja vernika i meštana, koji su činili litiju.

ОБЕЛЕЖИЛИ ДУХОВЕ: Традиционална литија у Сечњу (ФОТО)

S.Mladenovski

Uz pesmu svečanog tropara i drugih duhovnih pesama, vernici i meštani Sečnja, ali i ostalih sela u ovoj Srednjobanatskoj opštini, na najlepši način podsetili su na lepotu sabornosti pod okriljem Pravoslavne crkve, u veri i nadi da je svaki učinjen korak bliži cilju, da smo u slozi, ljubavi, oboženi i umnoženi.

- Dostojanstveno, kako i dolikuje, po tradiciji obeležili smo Duhove, hrišćanski praznik, kojim se proslavlja silazak Svetog Duha na apostole u Jerusalimu, 50 dana nakon Hristovog Vaskrsenja - naglasio je protonamesnik Ivan Mučalov, starešina pravoslavnog hrama u Sečnju.

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ANA VOLELA TENISERA? Španski mediji brujali o njihovoj romansi - možda bi kraj njega bila srećnija