VRŠAČKA POLICIJA DOBILA NOĆNI RADAR: Savremeni aparat poklonila lokalna samouprava
SAOBRAĆAJNA policija u Vršcu dobila je najsavremeniji noćni radar, koji pouzdano može da detektuje brzinu vozila i registarske oznake na velikoj udaljenosti.
Grad Vršac
Reč je o donaciji lokalne samouprave, koja je prepoznala potrebu da se na ovaj način reguliše saobraćaj i u noćnim uslovima.
- Statistika pokazuje da se veliki broj saobraćajnih nezgoda dešava tokom noći. Ovaj aparat će sigurno povećati bezbednost u saobraćaju na teritoriji našeg grada i smanjiti broj nezgoda, jer će psihološki delovati na vozače da poštuju ograničenja i prilagode brzinu kretanja – rekao je prilikom primopredaje Miroslav Lepir, član Gradskog veća za obrazovanje i predsednik lokalnog Saveta za bezbednost saobraćaja.
U toku je i nabavka računarske opreme, koja će 24 časa biti povezana sa Parking servisom JKP „Drugi oktobar“. Očekuje se da će to daleko efikasnije uticati na kontrolu i uklanjanje nepropisno parkiranih vozila.
- U nastupajućoj godini Grad će za saobraćajnu policiju obezbediti i uređaj za otkrivanje psihoaktivnih supstanci, kao i još dodatne opreme, u cilju povećanja bezbednosti saobraćaja – dodao je Lepir.
Takođe, nastaviće da poboljšavaju saobraćajnu infrastrukturu, da rade na promociji bezbednosti, kao i da edukuju sve učesnike u saobraćaju.
Preporučujemo
KNjIGE MU BILE UTEHA I PRKOS:Tradicionalna manifestacija "Dani Petrua Krdua"
13. 12. 2022. u 17:11
OPERACIJE KAO PRE PANDEMIJE: Bolnica u Vršcu se vratila na stari režim rada
08. 12. 2022. u 13:25
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)